вимкнути дудлвключити дудл

Генпрокуратура вирішила, що влаштовуючи журналістам допити, захищає ЗМІ (відео), ICTV, коментар Артем Афян

?Не переслідування, а з’ясування фактів – так пояснює свій інтерес до персональних даних журналістів Генеральна прокуратура України. Слідчі запросили відео та фотоматеріали у низки редакцій, журналісти яких були свідками побиття людей 29-30 листопада. А заодно прокурори хочуть ще і наочно поспілкуватись із журналістами.

На Євромайдані вночі та на Банковій правоохоронці та провокатори травмували понад 50 журналістів. На цих світлинах звіряче побиття на Банковій фотокора Олександра Перевозника. 11 швів на голові, синці і забиття. Під кийки правоохоронців потрапив і фотограф-фрілансер Анатолій Степанов, який намагався відтягнути непритомну людину. «Збили з ніг. І почали бити палицями. Додавали ногами. Спочатку двоє, потім ще троє. Намагались поцілити в голову і по техніці. Я кричав, що я преса. Мені відповіли – ах ти преса, ми тебе зараз тут зариємо», – розповідає фотограф-фрілансер Анатолій Степанов.

На голові Анатолія зашили дві рани, перебили палець, а руки були у синцях. Наразі прокуратура Києва розслідує справу за перешкоджання журналістській діяльності з боку правоохоронців та перевищенню службових повноважень. «В переважній більшості це фотокореспонденти та відеооператори, яким спричинено тілесні ушкодження або пошкоджено їхню техніку. По кожному із потерпілих призначено судово–медичну експертизу», – каже керівник прес-служби Прокуратури Києва Яна Соболевська. Права десятьох побитих журналістів захищає група адвокатів-волонтерів. По крупицях намагаються знайти імена та покарати кожного правоохоронця, який бив представників четвертої влади.

«Наша задача зірвати ці маски, і щоби ті люди, які саме наносили удари, отримали імена. До цього історія конфліктів знала не так вже багато прикладів такої відвертої агресії до журналістів», – зазначає керуючий партнер юридичної компанії Артем Афян.

Справа не буде простою, каже адвокат, але винні мають бути покарані. «Я робив просто свою роботу. Знімав. А зі мною обійшлися, як із ворогом. Журналісти не є ворогами», – каже фотограф-фрілансер Анатолій Степанов. Ініціативна група, яка захищає побитих журналістів, розшукує свідків побиття, які надзвичайно важливі для проведення справи.