вимкнути дудлвключити дудл

Фінансову компанію “Вікторія” обшукали незаконно – адвокати АО “Юскутум”

Прес-конференція мережі обмінних центрів “Все, що ви хотіли знати про обміни валют та боялися запитати” відбулася 17 серпня в ІА ЛІГАБізнесІнформ.

Головною темою були неправомірні дії співробітників податкової міліції при обшуках у фінкомпанії “Вікторія”.

Про цікаві аспекти справи “нібито нелегальних обмінних пунктів у Києві” розповіли Денис Овчаров, адвокат, партнер практики правової безпеки бізнесу АО “Юскутум”; Ксения Проконова, адвокат, старший юрист практики правової безпеки бізнесу АО “Юскутум”; представник ТОВ “Фінансова компанія “Вікторія”.

5 серпня в обмінних пунктах “Вікторії” вилучили 3,5 млн. дол., 7 млн. грн та зброю. Але 14 серпня суд відмовив в клопотанні Державної фіскальної служби про арешт вищезгаданого через відсутність необхідних доказів. 

Під час обшуків було допущено величезну кількість порушень, застосовувалося насильство. Один з обшуків був зроблений не за тією адресою, що була вказана у відповідному рішенні суду, а в приватній квартирі, в якій мешкає співробітник згаданої фінансової компанії. 

Міф про нелегальність роботи, підхоплений ЗМІ, виник із-за некомпетентності співробітника правоохоронного органу, який послав в НБУ запит, чи зареєстровані у компанії пункти обміну валют, на що отримав негативну відповідь, чому був невимовно рад. Але законом передбачені пункти, відділення та каси по обміну валют. У відділення обміну валют і пришли з обшуком. 

Шевченківський районний суд 14 серпня на своєму засіданні з питання накладення арешту ухвалив, що дії представників правоохоронних органів були неправомірними. На суді була продемонстрована уся дозвільна документація. Суд відмовив Державній фіскальній службі в арешті на вилучене під час обшуку та зобов’язав правоохоронців повернути вилучені гроші. Як повідомили адвокати АО “Юскутум”, цього досі не було зроблено.

“Рішення про повернення грошових коштів набуває чинності з моменту його проголошення. Тому у нас є усі законні підстави вимагати повернення грошей”, – підкреслив Денис Овчаров.

Заява Ігоря Скорохода послідувала відразу ж за програшем його підлеглих в суді. Цікаво, чи послідує заява про злочин або досить такого публічного тиску на суд? 

Відео-трансляція пресс-конференції