вимкнути дудлвключити дудл

«Звільняємо людей, коли у них перестають горіти очі». Репортаж з офісу юридичної компанії Juscutum

Керуючий партнер фірми Артем Афян розповів, як в їхньому офісі вибили двоє дверей, чому юристу важливо мати блискучі очі і вміти грати в Mortal Kombat.

………………..GATE_RA-07220-768x512

Офіс Juscutum розташований в 10-ти хвилинах ходьби від Золотих Воріт. Клієнти, виходячи з ліфта, бачать малюнок акули на стіні. Керуючий партнер компанії Артем Афян каже, що акула – один із символів фірми, і проводить невелику екскурсію по офісу.

Уздовж коридору розташовані кімнати для переговорів, у кожної з них є «ім’я»: «Харві Спектр» з серіалу «Костюми в законі», «Алан Шор» з серіалу «Практика», «Джон Мілтон» з фільму «Адвокат диявола».

«Пуститися берега» ви дивилися? Ця кімната названа в честь юриста Сола Гудмана», – показує Артем. Назви співробітники вибирали голосуванням. На питання, чи схоже справжнє життя юристів на серіальне, він сміється і відповідає: «Сподіваюся, у нас сексу на робочому місці менше».

………………..GATE_RA-07216-768x512

Артем одягнений в штани і чорну футболку, в офісі можна побачити юристів в джинсах і сорочках. Це одна з фішок Juscutum – тут немає суворого дрес-коду з краваткою, в ходу стиль бізнес кежуал, а середній вік співробітників – 35 років.

Juscutum – прогресивна компанія, яка крім надання юридичних послуг займається створенням ботів. Хлопці розробили PatentBot, який в прискореному режимі допомагає зареєструвати торгову марку, і SudoBot, який спеціалізується на розлученнях. Також команда Juscutum створила додаток для екстреного виклику адвоката LegalAlarm і придумала онлайн-гру, що допомагає підготуватися до можливого обшуку на робочому місці.

І ще момент: всього п’ятнадцять клієнтів зі ста можуть правильно вимовити назву компанії (Юскутум) з першого разу.

………………..GATE_RA-07134-768x512

Без паперу, але з картинами

По всьому офісу висять картини художника Іллі Чичкана. Багато й інших творів сучасного мистецтва. Щось робилося на замовлення, деякі предмети подаровані клієнтами в якості подяки за допомогу.

На особливу увагу заслуговує адаптована під поп-арт робота, що відтворює сюжет середньовічного полотна «Суд Камбіса» Герарда Давида.

На зображенні з судді-хабарника здирають шкіру. Це диптих (дві роботи, об’єднані однією темою), але другу картинку компанія подарувала Вищій кваліфікаційній комісії суддів – з натяком, що 500 років минуло, а в юридичній сфері мало що змінилося.

………………..GATE_RA-07148-768x512

За скляними дверима кабінетів видно, як кипить робота. Чіткого розкладу немає – кожен приходить, коли йому зручно. Відділи компанії називаються практиками. Практики, які співпрацюють з держструктурами, приходять раніше, міжнародники – пізніше.

Тривалість робочого дня теж різна. Артем Афян не заохочує перепрацювання, але на своєму прикладі нерідко показує, що не йде з роботи, поки не завершить запланованих справ. Він зізнається: частенько сам закриває офіс.

………………..GATE_RA-07145-768x512

Кабінет керуючого партнера розташований на сьомому поверсі. Спину боса прикриває зростаючий в горщику лимон, а на його робочому столі майже немає паперів. Це не тільки тому, що він трохи прибрався, а й тому, що в Juscutum мінімізують споживання паперу: документообіг ведеться переважно в електронному вигляді.

Всю макулатуру здають на переробку, а з переробленого паперу виготовляють ручки і блокноти.

Артем каже, що їх часто приймають за новаторів, але це помилка: «Ми не займаємося інноваціями, а просто шукаємо найбільш ефективні шляхи вирішення проблеми. Інноваціям заради інновацій гріш ціна».

………………..GATE_RA-07149-768x512

Історія корпоративу, який змусив понервувати СБУ

У 2008 році компанія складалася всього з двох чоловік, а зараз в штаті 80. У цьому році Juscutum виповнюється 10 років, і юристи збираються відсвяткувати ювілей у стилі нью-йоркського «Вовка з Уолл-Стріт». Тільки без кокаїну і повій.

Зазвичай кожен корпоратив має свій неповторний стиль. Всього за рік їх буває три: сімейний день, Новий рік і День народження компанії. У січні минулого року співробітники вбралися Дідами Морозами і пройшлися по центру від Софіївської площі до бару, де і відзначили урочистість.

………………..GATE_RA-07155-768x512

Їм захотілося чогось особливого, вони найняли барабанщиць та під ритмічні звуки всім натовпом пройшли повз приймальню Служби безпеки України. Тільки там вони зрозуміли, що їх хід виглядає як несанкціонований мітинг.

«Силовики занервували, вирішивши, що це якась політична акція. Ми хіба що гасла не викрикували. Хотілося поділитися святом з усім містом, а вийшов ось такий перфоманс», – згадує Артем.

………………..GATE_RA-07196-Blend-768x520

Крім корпоративів юристи ще організовують в офісі хаби – збираються разом і діляться цікавим досвідом. Хтось розповідає про здорове харчування, хтось – про біг або покер.

«Один співробітник поділився: мовляв, до того, як я почав тут працювати, я професійно займався покером. Після року старанних тренувань виграв турнір в Люксембурзі. Зараз на моєму рахунку два мільйони доларів, а юриспруденцією я займаюся просто тому, що цікаво. Пауза. Всі дивляться на нього зовсім іншими очима. А він продовжує: зараз я розповім вам, як блефувати», – розповідає Артем.

………………..GATE_RA-07209-768x512

Придумувати правила цікавіше, ніж грати в приставку

Іноді в компанії влаштовують інкубатор ідей. Співробітники анонімно подають проекти якихось технологічних рішень, потім всі голосують, вибираючи, які ідеї компанія розробить і профінансує. Артем теж подавав проект, але програв. «Таємне голосування погубить цю країну!» – сміється він.

………………..GATE_RA-07270-768x512

Він взагалі багато жартує і нарікає, що недавно програв співробітникам в Mortal Kombat. Якось влаштовували турнір по грі в приставку. Два тижні всім офісом обумовлювали правила, як справжні юристи, а змагання провели всього за два дні. При цьому Артем каже, що підготовка правил була цікавіше гри!

В офісі в ходу ігри і жорсткіше, ніж Mortal Kombat. Наприклад, юристи Juscutum розробили ділову гру в обшук. В офіс приходять люди в формі і інсценують справжній обшук – це працює набагато ефективніше, ніж лекція. Завдяки цьому співробітники добре засвоюють, як вести себе в подібних ситуаціях.

………………..GATE_RA-07180-768x499

Гру в обшук можна замовити, як стейк в ресторані: з кров’ю або без. Перед тим як почати тренувати інші компанії, Juscutum випробувала «обшук з кров’ю» на собі. В результаті такого експерименту в офісі вибили двоє дверей і зламали стіну.

Дії співробітників оцінювали інші юристи. У підсумку виграла прибиральниця – вона краще за всіх справилася з посадовими обов’язками. Є у Juscutum в арсеналі ще одна подібна гра, але спрощена, в комп’ютерному вигляді. Її юристи розробляли з командою фахівців, психологом і навіть у співавторстві з письменником.

………………..GATE_RA-07200-768x512

Чому в розкладі дня немає обіду

«Щоб працювати в Juscutum, потрібно мати палаючі очі», – говорить Афян. Навіть юридична освіта не так важлива. Про компанію ходила чутка, що людину тут можуть звільнити тільки за те, що у неї перестали горіти очі. Це стало правдою.

«З цієї причини ми попрощалися з багатьма талановитими і лояльними співробітниками. Це боляче. Зараз ці люди прикрашають собою ринок, ми підтримуємо зв’язок, тому що цінуємо шлях, який разом пройшли. Але якщо людина не відповідає нашим запитам, то вона буде мучитися тут», – вважає Афян.

………………..GATE_RA-07245-768x512

На думку Артема, професія юриста в тому вигляді, в якому вона існує зараз, повинна зникнути – це зайва трата часу і ресурсів. Він вірить, що незабаром на технології можна буде перекласти 90% того, що зараз роблять представники цієї галузі. Тому в Juscutum створюють ботів і позиціонують себе командою, яка спеціалізується на рішеннях з юридичним ухилом.

На пропуску у керуючого партнера зображений злий мультяшний персонаж. Він каже, що у всіх співробітників на цьому документі красуються якісь картинки. Раз пропуск все одно ніхто не бачить, то чому б не помістити туди щось смішне?

………………..GATE_RA-07257-768x500

Такої логіки тут дотримуються в усьому. Щасливий співробітник – одна з головних цінностей компанії. Юристи намагалися створити офіс, в якому немає нічого зайвого і легко працювати.

«Мене надихає робота в офісі, ми все робимо на куражі», – говорить Артем. Доливаючи собі з графина води, він веде мене в кімнату відпочинку. Там на стінах графіті, чашки з емблемою компанії і маленький холодильник. У холодильнику – комплексні обіди. Компанія замовляє велику кількість обідів і покриває частину їх вартості, тому співробітники отримують їх за зниженою ціною.

………………..GATE_RA-07141-768x512

У розкладі компанії «обіду» не існує. Артем вважає неприпустимим вирішувати, коли людині їсти. У Juscutum намагаються не порушувати межу між особистим життям співробітників і роботою. Так само і з святкуванням Дня народження: кожен вирішує для себе, відзначати подію з співробітниками чи ні.

Також Артем не вірить у відпрацювання. Тому, щоб отримати вільні дні, людина повинна відзвітувати за 120 робочих годин з 168-ми в тижні. Але цей трекінг створений не для відстеження дій людей, а для кращого розуміння, чи правильно кампанія розпоряджається часом юристів.

GATE_RA-07203-1024x683 GATE_RA-07152-1024x683 GATE_RA-07154-1024x683 GATE_RA-07250-e-1024x681 GATE_RA-07231-1024x688

MC Today