вимкнути дудлвключити дудл

Депутати прийняли законопроекти, у розробці яких брала участь ЮК «Юскутум»

Сьогодні  Верховна Рада проголосувала «за» обидва законопроекти, які вводять спеціальний податковий режим для компаній української IT-галузі. У розробці даних законопроектів брали участь фахівці ЮК «Юскутум».

Наша компанія висловлює подяку всім авторам даних законопроектів, депутатам і політичним силам – разом нам вдалося зробити величезний крок у розвитку української індустрії інформаційних технологій. Ми мали за честь стати частиною такої команди і вважаємо, що це величезна можливість для нашої держави!
 
За проект N8267 проголосувало 245 народних депутатів, за N9744 – 262 народних депутати. Обидва проекти прийняті у другому читанні. Їх норми почнуть діяти з січня 2013 року. Спеціальний податковий режим розрахований на 10 років.
 
Згідно з проектом N9744, податок на прибуток фізосіб для компаній IT-галузі встановлюється на рівні 5%, але не менше суми, що дорівнює множенню стандартної ставки, встановленої Податковим кодексом, на 2 мінімальні зарплати.
 
Крім цього, передбачено 5%-вий податок на прибуток для компаній, що працюють за спеціальним режимом, з 2013 року. Також, проект закону передбачає звільнення від ПДВ для IT-компаній, які братимуть участь в спеціальному податковому режимі.
 
Щоб отримати право на податкові пільги, компанія повинна звернутися до податкової служби із заявою. Але податковій необхідний буде експертний висновок про те, що доходи компанія отримує від діяльності в сфері IT, такий документ потрібно буде отримати в Держкомнауки.
 
У порівнянні з текстом, прийнятим у першому читанні, зі списку видів діяльності, яким дозволяється такий режим, виключені веб-хостери, інтернет-ЗМІ і деякі інші види. Зокрема, з переліку видів діяльності за станом на квітень цього року були виключені: розміщення інформації на веб-сайтах, управління веб-сайтами, видання будь-якої інформації в мережі Інтернет (книг, журналів, газет та періодичних видань), обробка баз даних.
 
Проект N9744 був прийнятий у першому читанні 22 січня цього року.