вимкнути дудлвключити дудл

Бюджетний варіант. Український юрист. Артем Афян

Кризовий стан української економіки змушує юридичний бізнес переглядати бюджетну політику, коригувати ставки та навіть подеколи заглядати до резервного фонду. Про фінансові плани «А» та «Б» українських юрфірм у 2015 році — у спецпроекті «УЮ»

Дискусія/формування доходів у 2015 році

На які зміни у структурі доходів у бюджеті 2015 року очікуєте? На які практики робите ставки? Яким чином планується збільшення доходів у новому році? Чи розробляєте альтернативні шляхи наповнення бюджету? Чи плануєте здійснення додаткових видів діяльності?

Артем Афян, керуючий партнер АО «Юскутум»

Враховуючи те, що впродовж останніх років ми активно розвиваємося, то прогнозуванню приділяємо значну частину уваги.

На початку року ми дещо скоригували свої прогнози, але в цілому плани не змінилися. У нас є декілька інноваційних практик, на які робимо ставку. Ми проаналізували потреби ринку, тому кожна з цих практик має що запропонувати ринку.

Ми намагаємося бути найбільш актуальними, прибираючи все зайве з юридичного консультування, надаючи клієнту те, що йому справді потрібно.

Дискусія/Видаткова частина бюджету та валютне планування

Як змінилася структура бюджету юрфірми? Чи планується підвищення вартості юридичних послуг у зв’язку з коливанням курсів валют? Чи має компанія певну подушку безпеки, і якщо так, то який відсоток від щомісячного/річного доходу спрямовувався до резервного фонду?

Артем Афян, керуючий партнер АО «Юскутум»

Ми ніколи не були компанією, розпещеною надприбутками, тому весь час з великою увагою ставимося до видаткової частини бюджету. Ми постійно намагаємося оптимізувати власні витрати.

Вважаємо, що те, що відбувається зараз, — це криза. Однак чи експортувати цю кризу на бізнес, багато в чому є вибором керівництва.

Ми, наприклад, не скорочуємо програм розвитку персоналу, не урізаємо його стимулювання, оскільки вважаємо, що саме зараз час можливостей.

Питання валютного планування у нас було дискусійним. Наші ставки, як ставки багатьох юридичних компаній, прив’язані до валютного курсу. На сьогодні у зв’язку із зміною курсу баланс валюти і гривні змінився суттєво, то ми, звісно, певним чином відкоригували наші цінові критерії. До цього більшість наших витрат була прив’язані до гривні.

Утім, і ми відчули на собі подорожчання. Також маємо врахувати подорожчання рівня життя. Тому, дбаючи про наших працівників, ми також це закладаємо на рік. Ми маємо витримати баланс між тим, що може запропонувати ринок, тим, що ми надаємо ринку, і тим, на що ми можемо розраховувати.

Тут не було обвалу, тут було коригування, до якого ми готові. У нас передбачено певне фондування, але це не стосується тільки фінансових труднощів.

Будуючи стабільний бізнес, ми певну частину коштів спрямовуємо в окремий фонд, який багато в чому забезпечує оборотні потреби компанії, але в цілому на раді партнерів ми приймаємо рішення, як ним розпоряджатися. Усі стратегічні видатки робляться за рахунок коштів цього фонду.

pdf-версія статті