вимкнути дудлвключити дудл

Будьте простішими. Kyivstar.ua. Вікторія Папарига

ВПапарига_КС

Як компанії потрапити до ТОП найкращих: практикум для МСБ

Місця у рейтингах – це певні шильдики для компанії, які підвищують лояльність до бренда як наявних клієнтів і партнерів, так і потенційних. Про досвід виведення своєї  «підопічної» до ТОП-50 юридичних компаній України розповіла Вікторія Папарига, PR-директор Juscutum.

Контент плюс креатив

Сьогодні піраміда потреб Маслоу не спрацьовує. Люди перевантажені, і ритм життя геть інший. Щоб достукатися до клієнта крізь інформаційну сліпоту, ти використовуєш усі види контенту: тексти, мультимедіа, графіку, але в іншому, незвичному форматі. Ми говоримо про інфотеймент, коли твій підготовлений документ або експертну думку читати не лише корисно, але й цікаво або навіть весело. Коли, приміром, ухвалюють важливі законодавчі зміни, ми випускаємо LegalAlert у вигляді мультиків. У легкій формі за дві хвилини клієнти можуть зрозуміти, що нового сталося, як на них це вплине і що їм з цим робити. Наприклад, Juscutum Legal Alert: закон про електронну комерцію. При цьому ми не використовуємо прямої реклами. У кращому випадку люди на неї не реагують, у гіршому – їх відверне, і виходить лише негатив. Тому це ще одне свідчення того, що органічне просування за рахунок цікавого контенту має право бути.

Емоції

Світ уже не раціональний. Наше раціо не встигає обробляти так багато інформації, натомість емоції встигають. На наших тренінгах клієнти не просто слухають теорію, а й можуть застосувати її на практиці, відчути її на собі. Ми розробили «Практичні навички спілкування з правоохоронними та контролюючими органами», в рамках якого проводимо рольову гру «Допит» із запрошеним експертом-поліграфологом. Люди максимально залучені, і ми чуємо лише позитивні відгуки.

Спрощення

Усе йде до спрощення та мінімізації як у повсякденному житті, так і в бізнесі. Це істотно змінює комунікаційне повідомлення. Мудрі бренди вже давно не набивають інформацією свої ресурси, вони відмовляються від СЕО-оптимізації. На корпоративних сайтах залишають тільки основне. Якщо людині потрібно щось дізнатися додатково, вона звернеться із запитом. Ми вважаємо, що потрібно говорити лише  те, що від нас хочуть почути. Це ті кейси та практики, в яких ми працюємо. Це те, чому ми вважаємо себе гідними уваги у тій чи іншій галузі. Це ті останні цікавинки з актуальних питань, які можуть клієнта зачепити або стати йому у пригоді. Так ми і зробили на нашому новому сайті juscutum.com, який запустили у грудні 2015-го. Вдалий приклад проникливого короткого оповідання Хемінгуея, здатного зворушити будь-кого: «Продаються дитячі черевички. Неношені» (Forsale: babyshoes, neverworn).

Зручність

Сьогодні   прагнуть   до    зручності у всьому: під час проведення зустрічей, у способах комунікації та пошуку інформації. Користуються попитом зустрічі онлайн, найбільше серед клієнтів з ІТ-сектора, вони ласі на нові технології. Ми намагаємося використовувати усілякі засоби для оперативного спілкування: скайп-коли, чати у скайпі, «Фейсбуці», «Вайбері» тощо. Це економить часі і змушує тебе лаконічно і зважено формулювати відповіді. Що стосується пошуку, то смартфони зро били свою справу. Вони прищепили людям любов до прокручування. За останніми даними статистики, зазвичай люди заходять на ресурси з телефонів. Тому мобільний адаптивний сайт сьогодні must have.

Нон-стоп

Ми спілкуємося з клієнтами зрозумілою для них мовою. Не ускладнюємо і пишемо документи так, ніби сидимо перед ними і розповідаємо все особисто. У нас свій стиль подання, який ми використовуємо  і при роботі зі ЗМІ. Окрім формату подання, для нас важлива оперативність і вчасність. Ми докладаємо максимум зусиль, щоб дотримати слово. Ми працюємо в активному режимі і відповідаємо на запити від журналістів і клієнтів, як у нас говорять, «до кінця світлового дня».

Dream-team

Як не крути, але один у полі не вояк. Потрібна армія однодумців, які здатні не кинути починання зі словами «та ну його, напишу юридично складно і незрозуміло, адже так усі роблять». Бажання змінити щось на краще перемагає втому, муза приходить, коли її ніхто не чекає – так народжуються шедеври по-юскутумівськи. Робота з кожним внутрішнім спікером ведеться за кількома напрямками. Ми навчаємо їх основам менеджменту та бізнес-процесів, щоб вони могли давати поради у конкретних ситуаціях і для конкретного бізнесу, а не лише розповідали, про що йдеться у законі. Також проводимо внутрішні майстер-класи щодо написання колонок, експертних думок та інших матеріалів для паблік. Як писав Елвін Тоффлер: «Неграмотними у ХХІ столітті будуть не ті, хто не вміє писати й читати, а ті, хто не вміє переучуватися».

Kyivstar.ua