вимкнути дудлвключити дудл

Боти для аграріїв: як замінити відділ закупівель програмою.

Бот-торговець, який замінює собою паперовий документообіг.

У 1985 році на студії «Союзмультфільм» був знятий фантастичний мультфільм «Контракт» за мотивами оповідання Роберта Сільверберга. У ньому є потішний торговий робот, в якому був відсутній блок гумору, але зате був додатковий блок ввічливості.

Дивно, як фантасти вміють передбачати майбутнє. У 2017 році бот-торговець – це вже не фантастика, а нагальна потреба. «Це реальне вирішення нашого поки що паперового документообігу, а також рука допомоги фермерам, які намагаються достукатися до нас», – такі слова звучали від великих закупівельників агропродукції на Агрофорумі 15-17 лютого, в рамках якого було презентовано інноваційний продукт для автоматизації відділу закупівель – TradeHubBot .

TradeHubBot – це чат-бот, за допомогою якого замовник продукції, будь то кілька вантажівок пшениці для великого агрохолдингу або партія цементу для великої мережі будівельних гіпермаркетів, в лічені хвилини зможе вибрати найбільш вигідну пропозицію від своїх постачальників, узгодити суттєві умови закупівлі та оформити замовлення, підписавши його прямо в чаті месенджера.

Бот включає в себе три ключові блоки. Перший блок – бот допомагає узгоджувати умови поставки і укладати юридично значимі документи між замовниками та постачальниками в електронному вигляді в Telegram. Він може бути впроваджений в будь-яку компанію, в якій є відділи закупівель, менеджери яких сьогодні витрачають величезну кількість часу на нескінченні телефонні розмови. А потім ще місяцями підписують і передають один одному контракти і заявки. У цьому питанні Бот є простою і доступною альтернативою багатофункціональних майданчиків EDI.

Другий блок – аналітика. Важко прогнозовані скачки цін на продукцію часто спонукають власників великих компаній здійснювати попередні закупівлі партій товарів, які вже в найближчому майбутньому можуть істотно подорожчати. Тепер замість цілого відділу дорогих аналітиків може працювати бот, який, володіючи інформацією про ринкові прогнози, підкаже, що і коли краще купувати. На сьогоднішній день цей блок бота знаходиться в розробці.

За питання «У кого купувати» відповідає третій блок – моніторинг пропозицій. Написавши боту про товар, який цікавить, закупник отримує повний перелік пропозицій, деталізованих за ціною і рядках поставки. «У той час, коли закупівельники в поті чола шукають найбільш вигідні пропозиції, ми підключили систему аналітики і моніторингу, щоб ринок міг отримувати актуальну інформацію про цінові тренди, і приймати рішення про покупку і продаж товарів максимально оперативно», – зазначає Євген Саранцов, партнер компанії TradeHub.

«Юридична модель взаємодії сторін поставки побудована таким чином, що документи, підготовлені ботом і підписані в електронному вигляді в чаті бота, матимуть статус первинної документації та можуть бути представлені податкової при будь-якій податковій перевірці. Щоб домогтися цього, ми максимально детально пропрацювали все законодавство, яке регулює питання електронної комерції і електронного документообігу», – коментує Наталія Радченко, партнер податкової практики Juscutum.

«З огляду на те, що сьогодні бізнес все частіше домовляється про угоди в месенджерах, було прийнято рішення, що чат-бот – найбільш вдала технологія для побудови каналу обміну інформацією між сторонами поставки. Це оформлення закупівлі на відстані двох кліків, яке, до того ж, є в смартфоні 24/7», – відповідає Нестор Дубневич, legal engineer провайдера legaltech рішень lexnet.io.

Тепер замовити партію свинини за найкращою ціною і з найменшою прошарком сала можна, перебуваючи за кермом автомобіля, поки стоїш в пробці, або в нічному клубі за барною стійкою поки бармен робить коктейль. При цьому, замовлення буде оформлене і підписане в електронному вигляді, у відповідності з усіма нормами законодавства.

agravery.com