вимкнути дудлвключити дудл

Артем Афян взяв участь в прес-конференції ІНАУ по авторському праву

28 жовтня відбулася прес-конференція Інтернет Асоціації України (ІНАУ) по нещодавно зареєстрованим парламентом законопроектам по авторському праву на тему “Під фальшивими гаслами захисту авторського права планується тотальна зачистка Інтернету”.

Обговорювали два документи:

- № 3353 від 23.10.2015, Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України про захист авторського права і суміжних прав в мережі Інтернет авторства КМУ;
- № 3081-1 від 30.09.2015, Проект Закону про державну підтримку кінематографії в Україні авторства групи народних депутатів.

Як відмітили учасники прес-конференції, в Україні з поданням цих законопроектів поновлюються спроби встановити повний контроль над Інтернетом. Цього разу – під гаслами захисту авторського права і підтримки кінематографії.
 
“Автори законодавчих новацій не врахували ні специфіку Інтернету як середовища, ні думку учасників цього ринку. Результат цього ігнорування: законопроект регулює увесь Інтернет, у тому числі за межами української юрисдикції, що є казусом. Зміни припускають суворіші правила, ніж у більшості файлообмінників. Це чіткий сигнал про те, що глобальним сервісам не варто працювати в Україні та розміщувати тут свої сервери. З прийняттям цих новацій сильно спроститься завдання нинішньої армії інтернет-тролів, які зможуть з використанням механізму блокування “класти” будь-які сайти, у тому числі держорганів”. – прокоментував ситуацію Артем Афян, адвокат, керівний партнер АО “Юскутум”.

У ході дискусії спікери та присутні на ній представники правовласників дійшли висновку про необхідність розробки альтернативного законопроекту про внесення змін до Закону України “Про авторське право і суміжні права” із залученням експертів і фахівців відповідних ринків регулювання, який би забезпечував баланс інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави.
 
Серед учасників були також:

- Олександр Ольшанский, голова комітету ІНАУ з питань електронної комерції; 
- Тетяна Попова, голова комітету ІНАУ з питань інтелектуальної власності;
- Олександр Баранов, голова консультативно-дорадчої ради ІНАУ. 

Довідка:

ІНАУ. Асоціація створена в 2000 р., її діяльність полягає в практичній реалізації проектів, які сприяють розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет. Особливу увагу ІНАУ приділяє захисту законних інтересів своїх членів, надаючи їм консультаційну та юридичну підтримку і забезпечуючи діалог з державними органами.