вимкнути дудлвключити дудл

Артем Афян взяв участь у круглому столі з питань легалізації комп’ютерних програм

19 серпня в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВУ) за участю представників ТОВ «Майкрософт Україна», ДСІВУ, юристів, а також керуючого партнера АО “Юскутум” Артема Афяна пройшов круглий стіл з питань легалізації комп’ютерних програм.

Зокрема, учасники вищезгаданої зустрічі розглянули наступні питання:

  • поняття легалізації комп’ютерних програм;
  • вироблення рішення по дорожньої карти з припинення порушень авторського права на комп’ютерні програми в органах виконавчої влади.

Кожен з присутніх висловив своє бачення того, як можна боротися з піратським софтом вже сьогодні і як нашій країні продовжити легалізацію комп’ютерних програм в міністерствах і відомствах.

Всі погодилися з тим, що підходи до легалізації програмного забезпечення потрібно міняти. Для цього необхідна поетапна, конструктивна, прозора і зрозуміла всім гравцям відповідного ринку процедура. Правовласники підкреслили необхідність проведення в перспективі незалежного аудиту комп’ютерних програм в державному секторі. Не обійтися і без належної підтримки з боку держави. Присутні на зустрічі компанії висловили бажання надалі співпрацювати в певних напрямках, щоб допомагати країні легалізувати комп’ютерні програми і поліпшити її статус в розглянутому сегменті захисту авторського права.

Також зазначені фахівці висловилися про доцільність розширення діалогу, залучення до дискусії інших правовласників та органів виконавчої влади. Адже заслуговують уваги і проблеми переслідування порушників, фінансування легалізації, оподаткування та обліку комп’ютерних програм, безпеки даних, уразливості неліцензійних комп’ютерних програм по вірусним атакам і т.д . Перспективним майданчиком для такої дискусії може бути ХХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання інтелектуальної власності », що 9 – 11 вересня 2014 об’єднає широке коло фахівців.

Керуючий партнер АО «Юскутум» Артем Афян переконаний, що процедуру легалізації комп’ютерних програм потрібно зробити максимально прозорою. Зокрема, потрібно розділити і виписати процеси. «По-перше, потрібно спробувати визначити збиток, нанесений Україною компанії Майкрософт за минулі періоди. Як визначити обсяг порушень? Визначити кількість нелегального софта. У цьому питанні було зроблено певні кроки (направлені запити центральним органам виконавчої влади) але вони дали досить посередні результати. Мені здається, що потрібна інша модель аналізу, можливо, необхідно перевірити комплексним методом по балансам. Потім потрібно спробувати визначити час порушення. Тоді ми вийдемо на конкретні цифри – скільки Україна повинна компанії Майкрософт. Будь-який спір можна врегулювати в досудовому порядку. По-друге, необхідно відокремити від минулих порушень стратегію того, що Україні потрібно в рамках софта. Потім потрібно оголосити відкритий тендер, де всі компанії можуть заявити свої пропозиції. І тоді Майкрософт матиме аргумент – Україна нам повинна стільки-то, але ми готові зробити знижку, якщо софт буде закуповуватися у нас. Це може стати кращою тендерною пропозицією», - поділився думкою пан Афян.

Детальніше ЮП