вимкнути дудлвключити дудл

Адвокати Juscutum виграли спір з ДФС на користь платника податків

Адвокати практики податкового права та бізнес-ефективності Juscutum захистили інтереси клієнта – великого імпортера сантехнічного обладнання в суперечці з органом Державної фіскальної служби. Рішення на користь платника податків було прийнято апеляційним адміністративним судом і вступило в законну силу. На кону були практично 70 млн гривень донарахувань по ПДВ і податку на прибуток підприємств, які фігурували в прийнятих контролюючим органом податкових повідомленнях-рішеннях за результатами планової виїзної перевірки.

Незважаючи на те, що податковий орган без будь-яких по-справжньому вагомих підстав вважав для себе можливим подати апеляційну скаргу (а апеляційний суд прийняти її до розгляду) через рік після прийняття рішення адміністративним судом першої інстанції замість належних тридцяти днів, адвокатам Juscutum знову вдалося переконати суд у неправомірності підстав для залучення платника податків до відповідальності.

Адвокати звернули увагу на те, що сам по собі акт перевірки не може підтверджувати порушення податкового законодавства, не є достатнім доказом цього, а лише фіксує факт проведення податкової перевірки і думку інспекторів-ревізорів з тих чи інших питань.

Вкотре вже адвокати нагадали ДФС, що без відповідного рішення суду ні акт перевірки, ні будь-яка податкова інформація, ні дані внутрішніх інформаційних баз ДФС не можуть вважатися підставою для визнання угод недійсними.

У цій справі адвокати Juscutum зміцнили судову практику щодо того, що сам факт наявності кримінальної справи стосовно контрагента платника податків, а також присутність в матеріалах такої кримінальної справи протоколу допиту керівника такого контрагента не доводить наявність складу податкового правопорушення в діях такого платника податків.

Юридическая Практика