вимкнути дудлвключити дудл

21 серпня 2013 відбувся семінар Асоціації адвокатів України «Електронний суд» – алгоритм дій».

21 серпня 2013 року в Києві відбувся семінар Асоціації адвокатів України на тему «Реалізація проекту «Електронний суд» – алгоритм дій». Серед доповідачів були представники з АК «Юридичні традиції», Державної судової адміністрації, ДП «Інформаційні судові системи» (розробник проекту «Електронний суд»), Центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів, які обговорювали інновації сучасного суду, питання щодо етапів впровадження і перспективи реалізації даної системи. Антон Куц, адвокат, керівник практики судових спорів та медіації, також був присутній на семінарі.

Зазначимо, що електронний суд буде діяти паралельно зі стандартним паперовим діловодством, і відлік усіх процесуальних строків починається саме з моменту отримання документів у паперовому вигляді.

Реалізація проекту «Електронний суд» передбачає два етапи, а саме:

Перший етап, який в більшості аспектів реалізовано, передбачає: направлення процесуальних документів суду учасникам судового процесу, надіслання sms – повісток, інформації про призначені судові засідання.

Другий етап, який включає більш суттєве технічне устаткування і внесення відповідних змін в процесуальні кодекси: повноцінний обмін електронними документи між судом і учасниками процесу; електронний запит інформації та отримання електронної відповіді від державних органів; сплата судового збору шляхом електронних платежів; он-лайн ознайомлення з матеріалами справи та електронним протоколом судового засідання; перехід до зберігання справ в електронному вигляді.

Приблизна дата втілення другого етапу 2016 рік.

«Такі зміни є важливими і необхідними для розвитку судової системи України і мають багато позитивних моментів, основними з яких є економія часу і витрат на розгляд судових справ. З іншої сторони, треба приділити достатньо уваги забезпеченню сталої роботи системи електронного суду та необхідному правовому регулюванню таких нововведень», відзначив Антон Куц, адвокат, керівник практики судових спорів та медіації.